Ako a za koľko dnes kúria slovenské mestá a obce? Koľko energie celkovo potrebujú? Majú energetických expertov alebo aspoň z čoho ich zaplatiť? Ako plánujú svoju energetiku? Prečo na Slovensku nemáme energeticky sebestačné obce a mestá, dočkáme sa toho? Ako obce a mestá rozmýšľajú samé nad sebou – čakajú s politikami na štát alebo si idú svoje iniciatívy?
V čom sa musia obce a mestá spoliehať na štát? Príklady šikovných a úspešných – ako sa im podarilo dostať tam, kde sú, prečo to niekde ide a inde hovoria, že sa to nedá? Čo so starými energeticky neefektívnymi obecnými a mestskými budovami, kto pomôže s ich obnovou? Sú fondy pre mestá a obce dobre nastavené, vedia z nich reálne čerpať pomoc?
V čom sú najväčšie prekážky v energetike pre mestá a obce a kde vidia oni sami príležitosti, kde chcú byť o 5 či 10 rokov a aká ťažká je cesta ich budúcej energetickej transformácie?
Chcete sa zúčastniť diskusie ako divák? Stačí prísť v utorok 29. novembra do HubHubu Twin City C v Bratislave. Diskusia bude v čase 17.00 - 18.30 h. Účasť je bezplatná.
Diskusiu môžete sledovať aj online na YouTube denníka SME.
Potvrdení hostia:
Juraj Melichár, koordinátor pre energetickú transformáciu, Priatelia Zeme-CEPA
Peter Robl, predseda správnej rady platformy Budovy pre budúcnosť
Petr Kucka, obec Hostětín, ktorá sa snaží o energetickú udržateľnosť, programový riaditeľ Ekologického Inštitútu Veronica
Martin Dudák, zástupca riaditeľa divízie rozvoja podnikania, SPP
Moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová, denník SME