Novela zákona o kybernetickej bezpečnosti účinná od 1. januára 2025 stále vzbudzuje otázky týkajúce sa jednak nového spôsobu identifikácie regulovaných subjektov, ale aj nových povinností, ktoré budú musieť splniť existujúce aj novo regulované organizácie.
Tieto povinnosti zahŕňajú dodržiavanie nových štandardov, ako je napríklad analýza rizík a následná implementácia bezpečnostných opatrení.
Zavádza tiež povinnosť dodržiavania bezpečnostných opatrení v rámci dodávateľského reťazca a nevyhla sa ani zmenám sankčného mechanizmu.
Odpovede na mnohé z týchto otázok prinesie konferencia ESET Security Days, na ktorej vystúpia tí najpovolanejší: Jaroslav Ďurovka, riaditeľ Národného centra kybernetickej bezpečnosti či právnik Miroslav Chlipala, ktorý sa teoreticko-odborným aspektom práva informačných technológií aktívne zaoberá.
Úvodnými krokmi potrebnými na dosiahnutie súladu vás prevedie Simona Salajová, certifikovaná audítorka, ktorá sa aktívne venuje auditom podľa ZoKB.
Doobedňajší program doplnia ďalšie užitočné témy akými sú prehľad hrozieb, s ktorými sa stretávajú výskumníci spoločnosti ESET a aké dramatické zmeny vo svete ransomware zaznamenali.
Poobedná časť programu ukáže konkrétne riešenia, ktoré vedia pomôcť pri napĺňaní mnohých z požiadaviek.
Nahliadneme do zákulisia služby ESET MDR a krízovej komunikácie počas a po incidente.
Kompletný program nájdete na webe www.smekonferencie.sk